Mobilní rozhlas

Všechny zprávy Přihlásit se k odběru

Fotogalerie obce

Dnes je 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar

Vstup do obecního úřadu

Kontakty

Obec Královské Poříčí
Lázeňská 114
357 41 Královské Poříčí

Tel.: +420 352 350 520
Fax: +420 352 350 522
E-mail: kralporici@volny.czAktuality z obce nyní také na Facebooku

Karlovarský kraj - stránky krajského úřadu

Živý kraj - oficiální průvodce Karlovarským krajem


jaktridit.cz - Má to smysl, třiďte odpad
FIRMY V NAŠÍ OBCI

Original product of Sokolovsko

Pandemie COVID-19

Vážení spoluobčané,
Dovolte mi v tomto pro nás všechny nelehkém období zaviněné koronavirovou pandemií pár vlídných řádků.

První varovná zmínka o nákaze koronaviru Covid-19 se na našich internetových stránkách objevila již 27. 2. 2020 a od té doby přibývá jeden článek za druhým, aktualizace střídá aktualizaci a tímto bych chtěl vřele poděkovat Michalovi Suchanovi za skvělou spolupráci, a hlavně za rychlost, jakou články zveřejňuje.

Dne 17.2. se nákaza šíří světem jako lavina a my s hrůzou zjišťujeme, že opatřit ochranné pomůcky pro naše zaměstnance a rizikové spoluobčany je prakticky nemožné. Kontaktujeme pana hejtmana, který přes veškerou snahu není schopen opatřit ochranné pomůcky pro všechny potřebné, prioritu mají nemocnice a složky IZS, což naprosto chápeme. A tak bereme situaci do svých rukou. Nakupujeme látky, gumičky, tkalouny a ozývají se první dobrovolníci (rodiny Szabů a Žáčků) s tím, že nastartovali šicí stroje a „akce roušky“ může začít. Netrvá dlouho a volá naše základní škola, paní Lucie Gregorová, Iveta Krupova, Marie Reitmeierová, Věra Kolaříková s nabídkou pomoci ušít roušky pro naše seniory. K těm se připojuje také „poříčská omladina“ Sebastian Malý, Martina Suchanová, Radek Soták, Víťa Friml a další. Tímto bych chtěl jménem OÚ Královské Poříčí srdečně poděkovat všem, kteří se „akce roušky“ zúčastnili.

Někdo by si řekl, že se toho v Poříčí udělalo dost. Ale ne, přichází JSDH Královské Poříčí s myšlenkou uspořádat veřejnou sbírku pro lidi v první linii s bojem se zákeřným koronavirem, kterými jsou zdravotníci, hasiči, policisté a vlastně všichni členové IZS. Sbírka probíhala dva dny v místní hasičárně a zapojilo se velké množství Poříčáků, ale i přespolních včetně pana senátora Miroslava Balatky, firmy Synthomer a.s. a dalších. Sbírka ukončena 23. 3. v 15 hodina a začíná distribuce do Sokolova konkrétně do nemocnice, na záchranou službu, městské policii, policii ČR, hasičům a na dialýzu.

Vyjmenovávat všechny dárce by bylo na dvě stránky, ale všem, co přispěli MOC DĚKUJEME. Ukázalo se, že v Poříčí žije spousta skvělých lidiček, kteří dokážou v těžkých chvílích držet při sobě a podat pomocnou ruku. Moc si toho vážím a jsem hrdý, že jsem jedním z vás.

Zároveň bych chtěl apelovat na všechny, aby dodržovali vládou navržená opatření a nebrali je na lehkou váhu. Moc bych si přál, aby už to bylo za námi a my se mohli vrátit k běžnému životu.

S úctou
Michal Kováč
starosta Královského Poříčí

Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Pandemie COVID-19
Strana 1 z 1 [1]
Zpět
Obecní úřad | Zastipitelstvo | Úřední deska | Aktuálně | O Královském Poříčí | Historie obce | Fotogalerie

Projekt „Workout hřiště, Královské Poříčí“ byl realizován za přispění státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Ministerstvo pro místní rozvoj


Projekt „Zpracování návrhu územního plánu obce Královské Poříčí“ byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Projekt „Parková úprava svahu pod radnicí“, „Hřbitov Královské Poříčí - obnova komunikací, pěšin a zdí“, „Revitalizace veřejných prostranství - Královské Poříčí“
byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Regionálního operačního programu NUTS Severozápad.

IOP     ROP NUTSII Severozápad

Územní plán obce - grafická část zde ke stažení a textová část zde ke stažení

Karlovarský kraj - stránky krajského úřadu      Živý kraj - oficiální průvodce Karlovarským krajem
Seznam dotací poskytnutých Karlovarským krajem a turistickou destinací Živý kraj

Vytvořil a spravuje: VESTERON s.r.o.